سوالات متداول سازه های چادری

(4 رای‌ها)
اندازه قلم +

سوالات متداول در مورد سازه چادری

شرکت سازه چادری افزیر  شرکت سازه پارچه های افزیر چه خدماتی را در زمینه سازه هی کششی ارائه می دهد؟

شرکت ما تمامی فرایندهای طراحی تا ساخت این سازه ها را به صورت EPC انجام می دهد این مراحل عبارتند از طراحی، مدیریت پروژه، ساخت و نصب. شرکت افزیر همچنین با دارا بودن کارخانه فلزی مجهز و قوی، توانایی ساخت اسکلت فلزی این سازه ها (لوله های یا اشکال مختلف) و اتصالات گوناگون را دارا است. در واقع یکی از مشخصات شرکت ما، ساخت اتصالات زیبا و جذاب برای این سازه ها می باشد که توجه هر شخصی را جلب می کند.

سوالات متداول در مورد سازه چادری

شرکت سازه چادری افزیر  آیا این امکان وجود دارد که لبه های آلاچیق سازه پارچه ای به صورت مستقیم باشد؟

در حالت کلی این سوال مثبت است، یعنی به عبارت دیگر این امکان وجود دارد که این سازه ها به گونه ای طراحی شوند که لبه ای آنها دارای انحنا نبوده و در یک خط مستقیم قرار بگیرند. این امر بستگی به پارامتر های زیادی همانند فرم سازه، ابعاد و ... بستگی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با واحد فنی شرکت افزیر تماس بگیرید.

 

شرکت سازه چادری افزیر شرکت افزیر چه امکانات مجانی را برای مشتریان در نظر گرفته است؟

شرکت افزیر در راستای اهداف تعالی این مجموعه برای مشتریان عزیز این امکان را فراهم می سازد تا بتوانند برای محیط مورد نظر خود فرم و مشخصات سازه پارچه ای ایده آن را قبل از قرارداد و در حین آن ملاحظه بفرمایید و همچنین هزینه کلی طرح را همراه با برگشت سرمایه خودشان برآورده کنند.

برای این منظور هرگاه مشتری بتواند فضای مورد نظر خود را برای قسمت فنی به صورت دستی و یا حتی طرح ایده (Rough Sketch)  ترسیم کند، شرکت افزیر در مدت زمان کمتر از 24 ساعت هزینۀ تقریبی طرح و ساخت سازه را مشخص می کند.

شرکت ما همچنین این توانمندی را دارد که در این مدت زمان محدود، یک نمونه طرح سازه پارچه ای اجرا شده و یا طراحی شده را ارائه دهد.

برای پروژه های بزرگتر ما نیاز خواهیم داشت تا یک سری تحلیل های مقدماتی (بدون هیچگونه هزینه ای و تنها در قالب یک تفاهم نامه) را برای در نظر گرفتن فرم و شکل سازه پارچه ای و کششی، بارهای اعمالی و هزینۀ تقریبی در قالب پیشنهاد طرح برای کارفرمای محترم، انجام دهد.

 

شرکت سازه چادری افزیر عمر مفید سازه های پارچه ای چقدر است؟

عمر مفید سازه های پارچه ای و کششی بستگی به نوع پارچه مصرفی دارد. عمر مفید سازه های ساخته شده با پارچه PVC، 30_25 سال و عمر مفید سازه های ساخته شده با PTFE، 45-40  سال می باشد. این در حالی است که عمر مفید اسکلت فولادی و کابل های این سازه ها معمولاٌ بالای 50 سال می باشد. به منظور افزایش این عمر مفید در سازه ها راه حل های مختلفی وجود دارد که شرکت سازه پارچه ای افزیر در ساخت کابل ها و اسکلت های فولادی و اتصالات متناظر (با روکش های گرمخانه ای) این موارد را به منظور جلب نظر مشتریان و بدنه سازی محصول رعایت می کند.

 

شرکت سازه چادری افزیر  مقاومت در مقابل بار برف و باد سازه های پارچه ای در چه حدی است؟

سازه های پارچه ای در دسته سازه های مهندسی ساز قرار دارند و به همین منظور این سازه ها مطابق با آیین نامه بار گذاری ساختمانی ایران (مبحث ششم مقررات ملی ساختمانی) و آئین نامه طراحی اروپا برای سازه های کششی پارچه ای، طراحی می شوند. این سازه ها همچنین برای بارهای دائمی همانند ساختمان های بلند مرتبه طراحی می شوند. متاسفانه برخی از شرکت ها از پارچه های PVC با کیفیت پایین به منظور کاهش هزینه ها استفاده می کنند که این باعث می شود تا عمر مفید این سازه ها کاهش پیدا کرده و نتوان شبیه سازه های مهندسی ساز طراحی را روی ان انجام داد. اگر در این مورد به اطلاعات تفضیلی نیاز داشتید، می توانید با کارشناسان ما در میان بگذارید.

 

شرکت سازه چادری افزیر آیا سازه های پارچه ای گران قیمت هستند؟

یک مقایسۀ ساده و مفید برای این مورد را، می توان به سازه های که قابلیت عبور دهی نور خورشید را دارند مثال زد. هزینه اجرای یک سازه پارچه ای زیبا و مدرن بر روی یک مجتمع فروشگاهی بزرگ یا مرکز خرید در خیلی حالتها حتی از یک سازۀ شیشه ای هم کمتر می تواند باشد. این امر به دلیل کاهش آهن مصرفی در سقف (به میزان تقریباً 50%) و کاهش بار مردۀ ساختمان می باشد. به هر حال زیبایی  و جذابیتی که فرم های متنوع سازه های پارچه ای که به نوعی الهام گرفته از طبیعت هم هستند، در کمتر سازهای می توان خلق کرد.

در بسیاری از حالات به منظور پوشش سازه های با دهانه های فوق العاده بزرگ، تنهاترین راه حل سازه های پارچه ای می باشد. این امر به دلیل هزینه پایین و وزن بسیار کم ابن سازه ها مقدور می باشد. نرخ ها و قیمت های مختلف سازه ها با پارچه های مختلف را می توان از واحد فروش شرکت استعلام کرد.

 

شرکت سازه چادری افزیر چه پارچه های و برای چه محیط هایی مناسب می باشند؟

پارچه های مختلفی در محیط های مختلفی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. به عنوان مثال برای سازه های که در محیطی خارجی قرار می گیرند ما پارچه های  PTFE و PVC استفاده می کنیم.

همچنین برای محیط های که نیاز است تا 100درصد نور خورشید را سازۀ پارچه ای عبور دهد ما پارچۀ ETFE را کار می کنیم.

برای محیط های داخلی نیزعلاوه بر پارچه های مورد استفاده شده در فضاهای بیرونی می توان از پارچه های بدون روکش PTFE و PVC استفاده کرد.

تمامی پارچه های مورد استفاده شده آزمایشات مختلفی از قبیل تست آتش، تست مقاومت مکانیکی، تست پارگی و... را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و دارای گارانتی شرکت تولید کننده پارچه هستند.

 

شرکت سازه چادری افزیر  شرکت سازه پارچه های افزیر چه خدماتی را در زمینه سازه هی کششی ارائه می دهد؟

شرکت ما تمامی فرایندهای طراحی تا ساخت این سازه ها را به صورت EPC انجام می دهد این مراحل عبارتند از طراحی، مدیریت پروژه، ساخت و نصب. شرکت افزیر همچنین با دارا بودن کارخانه فلزی مجهز و قوی، توانایی ساخت اسکلت فلزی این سازه ها (لوله های یا اشکال مختلف) و اتصالات گوناگون را دارا است. در واقع یکی از مشخصات شرکت ما، ساخت اتصالات زیبا و جذاب برای این سازه ها می باشد که توجه هر شخصی را جلب می کند.

 

شرکت سازه چادری افزیر  جوش پارچه ها به چه طریقی صورت می پذیرد؟

جوش پارچه های PVC مورد استفاده در سازه های پارچه ای با استفاده از دستگاه فرکانس بالا (High Frequency) صورت می پذیرد و تحت هر گونه بارگذاری گسیخته نمی شود. متاسفانه برخی از شرکت ها به دلیل نداشتن دستگاه جوش فرکانس، اتصال پارچه ها را با استفاده از دستگاه های حرارتی (نظیر سشوار صنعتی ) انجام دهند که این امر سبب می شود تا پارچه های PVC جوش شده به هم در موقع اعمال بار کششی از هم کنده شوند.

 

شرکت سازه چادری افزیر  قابلیت نور پردازی سازه های پارچه ای؟

یکی از ویژگی های و مشخصه های بارز سازه های پارچه ای قابلیت بی نظیر نور پردازی این سازه ها می باشد. در واقع زیبایی این سازه ها با نور پردازی در شب هنگام چند برابر می شوند. علم نور پردازی و شناسایی نقاط ایده آل برای آن یک امر کاملاٌ تخصصی و تجربی می باشد که شرکت افزیر با در دست داشتن نیروی فنی ماهر در این زمینه به نحو عالی ارئه خدمات می دهد.

 

شرکت سازه چادری افزیر  این امکان وجود دارد که روکش های عایق شده با این پارچه ها درست کنیم؟

جواب مثبت است. با استفاده از دو لایه پارچه این امکان وجود خواهد داشت و بین دو لایه حتی می توان یک لایۀ عایق را قرار داد. در این صورت تنها عبور دهی نور خورشید به صفر خواهد شد و همان زیبایی اولیه باقی خواهد ماند.

 

شرکت سازه چادری افزیر  این سازه ها در مقابل اشیاء نیز آسیب پذیر هستند؟

این سازه ها می توانند در اثر برخورد اشیاء نیز مثل چاقو و ... آسیب ببینند. معمولاً این سازه ها به گونه ای طراحی می شوند تا در مقابل آسیب ناشی از اشیاء نیز حساسیت زیادی نداشته باشند و در صورت بر خورد چنین اشیایی آسیب وارده به حداقل برسد. اکثر پارچه ها در صورت پارگی می توانند در محل ترمیم شوند. یک طراحی صحیح و مناسب فرم پارچۀ این امکان را فراهم می سازد تا آسیب های احتمالی را بتوان به آسانی بر طرف  کرد.

 

شرکت سازه چادری افزیر  گارانتی پارچه های این سازه ها چقدر می باشد؟

پارچه های مورد استفاده بسته به نوع پارچه ها و کارخانه سازنده تا 15 سال در مقابل بدترین شرایط آب و هوایی ضمانت و گارانتی می شوند. البته عمر مفید پارچه هایی که شرکت افزیر در پروژه ها مورد استفاده قرار می دهد بالای 30 سال        می باشند.

 

شرکت سازه چادری افزیر هزینه اجرای سازه های پارچه ای در شهرستان ها و خارج از کشور به چه نحوی است؟

شرکت افزیر پروژه های فراوانی را در شهرستان ها انجام داده است، با توجه به اینکه بخش اعظمی از فرآیند ساخت سازه های پارچه ای در محل کارخانۀ شرکت انجام می پذیرد و نصب این سازه ها در محل درصد کمتری از کارهای مرتبط را شامل می شود، به همین دلیل هزینه های مورد نظر زیاد نخواهند بود.

 

شرکت سازه چادری افزیر آیا می توان با استفاده از این پارچه ها سبک محیط آکوستیک (Acoustics) را ایجاد کرد؟

شاید به نظر برسد که به دلیل وزن بسیار کم این پارچه ها و ضخامت کم آنها، این پارچه ها نتوانند صداها را جذب کنند. با این حال استفاده از پارچه های با مشخصات خاص (نظیر پارچه های آستری سبک وزن متخلخل و یا گذاشتن عایق  بین دو لایۀ پارچه) متواند خاصیت بازتاب صوت را کاهش داده و یک محیط آکوستیک را فراهم سازد.

 

شرکت سازه چادری افزیر مقاومت در برابر آتش این پارچه ها به چه نحوی است؟

پارچه های مورد استفاده نوین در سازه های پارچه ای معمولاٌ عملکرد مناسبی در مقابل گسترش شعله و آتش دارند. و اکثر آنها ملزومات استانداردهای ASTM-E84 و DIN را از نظر آزمایشات میزان گسترش شعله، برآورده می کنند. و طبق این استاندارد ها جزء مصالح کند سوز محسوب می شوند.

 

شرکت سازه چادری افزیر چند وقت به چند وقت نیاز است تا این پارچه ها تمیز شوند؟

یکی از ویژگی های منحصر به فرد و ویژه سازه های پارچه ای، قابلیت گذر دهی نور می باشد و با توجه به اینکه این پوشش ها به نسبت پوشش های شیشه ای کمتر کثیف می شوند به همین دلیل به نسبت سایز سازه ها نیازی به تمیز کاری مداوم وجود ندارد. جنس پارچه های مورد استفادۀ افزیر در پوشش های پارچه ای به نحوی است که در صورت کثیفی ناشی از عوامل محیطی، موقع بارش نزولات آلمانی نظیر باران به دلیل تکنولوژی نانو مورد استفاده در آنها خود به خود تمیز می شوند.

در صورت تمیز کاری پارچه ها توسط عامل انسانی با استفاده آب صابون و یک برس نرم  می توان کثیفی پارچه ها را از بین برد..

 

  • عنوان جانشین:

    سوالات متداول

ساعت کاری سایت

  • شنبه - چهارشنبه: 9- 17
  • پنجشنبه: 9-12

تماس با ما

  • شماره تماس: 021-88503626
  • آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • خیابان بهشتی، خیابان مفتح، کوچه۱۲ ، پلاک ۱۱، واحد ۶
بالا