الگوی برش سازه چادری

الگوی برش سازه های پارچه ای

پس از تعیین محل دقیق نقاط تکیه گاهی ثابت سازه الگوی برش تهیه می شود. در بیشتر این سازه ها تهیه ودست یابی به الگوی برش تنهادر صورتی امکان پذیر است که دیتیل تکیه گاه ها به صورت کامل آماده شده باشد.

لبه های اتصال دهنده میان قطعات پارچه ( که به صورت خط دیده می شوند) مشخص می شوند. این خطوط معمولا خطوط ژئودزیک سازه می باشند که کوتاه ترین مسیر در طول یک سطح منحنی را دنبال می کنند و محل قرارگیری این خطوط در طول سازه به مسایلی از جمله مسایل زیر مربوط می شود: زیبایی سازه، عرض قابل دست یابی سازه، گاهی به جهت دست یابی به خطوط پایدارتر و مناسب ترسازه ای، به جهت ایجادلبه هایی مشخص تر زمانی که احتمال ایجاد گودال هایی در سطح سازه وجود داشته باشد که از طریق   راهکارهای طراحی برطرف نشده باشد.

با گسترده کردن دو برابر اندازه های قطعات منحنی شکل مراحل تهیه الگو برش آغاز می شود.   زمانی که الگوها مسطح سازی شده اند، قطعات برای رسیدن به سطح مورد نظر از پیش تندگی کمتر در نظر گرفته می شوند و در این حالت سطوح نظر گرفته شده برای دست یابی به طول اصلی قطعات که باسازه های نگهدانده در ارتباط هستند، تعدیل می شوند.

این عمل یعنی کاهش اندازه های قطعات پارچه (قبل از ساخت و ترکیب کل قطعات سازه) compensation  نامیده می شود. که در نتیجه آن زمانی که پوشش سازه ای در نقاط تکیه گاهی نصب شد و به مکان مورد نظر کشیده شد، این کشش در سطح سازه باعث ایجاد پیش تنیدگی قطعات پارچه و در کل سازه می شود. عمل de-compensation کاملا و گاهی تقریبا عکس مرحله کاهش اندازه است که برای تامین اندازه قطعات پارچه کاملا مطابق با اندازه های تکیه گاهی انجام می شود. انجام عمل کاهش اندازه قطعات پارچه در ساخت سازه های پارچه ای ضروری است چرا که پوسته های پارچه ای می بایست بدون چروک باشند و عملکرد صحیح دو محوری این سازه ها کاملا وابسته به این مطلب می باشد.

اتصال قطعات پارچه معمولا به وسیله هم پوشانی قطعات پارچه و یا جوش های مخصوص تامین می شود. عرض جوش برای بیشتر سازه ها معمولا 50 میلی متر در نظر گرفته می شود. برای سازه های سنگین تر (که از تنش های بیشتری برخوردارند) و یا در جایی که سازه می بایست دماهای بالا و با اختلاف درجه زیادی را تحمل کند عرض بیشتری برای جوش در نظر گرفته می شود. جوش در پارچه های PVC (coated polyester) به روش جوش با بسامدبالامی باشد و در پارچه های glass cloth ه روش جوش گرمایی یا فشاری انجام می شود.

دسته کابل ها،لبه ها، و سایر اجزایی مانند وصله های تقویتی، اتصالات ودرپوش های سازه در کارگاه ساخت به سازه افزوده می شوند.

مدل سازی این دسته از سازه ها مهمترین و اساسی ترین بخش طراحی آن ها راتشکیل می دهد. چرا که به طراح امکان بررسی و تایید استحکام هندسی غشای پارچه ای و فریم های نگهدارنده رامی دهد و تصویر مدل نهایی و کامل شده سازه را به نمایش می گذارد. این مدل سازی ها همچنین می توانند کوچکترین اختلاف میان پارچه و سازه نگهدارنده آن را نشان دهند.

 

طراحی دیتیل های سازه های پارچه ای کششی

می توان گفت طراحی دیتیل های سازه های پارچه ای کششی، چالش برانگیز ترین مرحله طراحی این سازه ها می باشد چرا که ماهیت و عملکرد صحیح این فرم ها بسیار بستگی به سیستم نگهدانده آن ها دارد.اگرچه بسیاری از اجزا استاندارد هستند اما چیدمان هندسی آن ها است که بسیار مهم می باشد. در نهایت نیز بسیاری از جزئیات طراحی مستقیم از مدل سه بعدی سازه استخراج می شود.

 

ساعت کاری سایت

  • شنبه - چهارشنبه: 9- 17
  • پنجشنبه: 9-12

تماس با ما

  • شماره تماس: 021-88503626
  • آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • خیابان بهشتی، خیابان مفتح، کوچه۱۲ ، پلاک ۱۱، واحد ۶
بالا